Mobil

'Android 4.1 Jelly Bean'a şimdiden geçin! (tema ve fazlası)

Yeni Android'i aylarca beklemenize gerek kalmadı!

'Android 4.1 Jelly Bean'a şimdiden geçin! (tema ve fazlası)

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android'in yeni sürümü, 4.1 Jelly Bean, 27 Haziran'da Türkiye saati ile 19.30'da tüm dünyaya duyurulmuştu. Google yeni işletim sistemi Android 4.1 ile tüm dünyayı yine kendine hayran bıraktı.

Yeni işletim sistemi tanıtılmasına tanıtıldı fakat, insanların akıllı telefonlarındaki yerini ne zaman alacağı hala bir kesinlik kazanmadı. Google'ın yeni Android canavarı Jelly Bean, Nexus telefonları Temmuz ayında şenlendirmeye gelecek fakat diğer telefonlar için ne zaman ve hangi telefonlara geleceği henüz kesin değil.

1340915886_jellybean-600x405.jpg

Siz de aylarca beklemek istemiyorsanız bugün sizler için incelediğimiz uygulama ile birlikte Android 4.1 Jelly Bean'ın sunduğu özelliklere ücretsiz bir şekilde erişebileceksiniz!

Android 4.1 Jelly Bean geleli henüz saatler oldu fakat, tanıtılmasıyla birlikte uygulama geliştiriciler boş durmadı, üzerinden henüz 1 2 gün geçmiş 4.1 Jelly Bean'ın tüm özelliklerini derleyip bütün Android kullanıcılarına uyarladılar ve indirmeye sundular!

1340866888_3.jpg
I/O 2012 etkinliğiyle tanıtılan yeni Android 4.1'in en çarpıcı özelliklerinden birisi de şüphesiz Google Now oldu. Google Now'un çeşitli özelliklerine şimdiden erişmek için geliştiriciler tarafından yapılan,  Play Store'da Bounce adıyla yayınlanan uygulamayı ücretsiz indirebilirsiniz. Uygulama, takvimlerdeki etkinlikleriniz için sizi daha önceden uyarıyor ve size dışarı çıkacağınız zamanı söylüyor.

1340819760_googlejellybean21340817966.jpg

Yeni Android 4.1'le birlikte gelen asistan uygulamalarına benzer bir şekilde yayınlanan,  Places ve Yelp uygulamalarından faydalanabilir, rahatlığını şimdiden yaşabilirsiniz.

2. sayfa: Android 4.1 Jelly Bean Teması ve diğerleri!


Android 4.1 ile birlikte gelen uyarı sistemlerini en derin noktasına kadar sunan NotifierPro uygulamasıyla birlikte telefonunuza gelecek herhangi bir uygulamayı geniş bir çubuk üzerinde rahatlıkla görebilir, uyarıların hemen farkına varabilirsiniz.

Google'ın Android 4.1'le getirdiği en büyük yeniliklerden birisi de İnternet bağlantısı gerektirmeyen Offline sesli komut uygulaması oldu. Yine alternatif olarak kullanabileceğimiz bir program tavsiye edeceğiz.  Voice Control without internet uygulaması ile birlikte offline komut verip alabilirsiniz. Komutlar uygulamanın henüz geliştirilme aşamasında olduğu için çok fazla sayıda değil fakat siz, uygulamaya yeni komut girişleri yapabiliyorsunuz ve oldukça steril bir şekilde çalıştırabiliyorsunuz.

1340958579_unnamed.jpg
Ve sizleri çok yakından ilgilendiren, yani görünüm kısmına geliyoruz. Şu sıralar, son 24 saat içinde Google Play Store'da yeni Android sürümü  Jelly Bean ile ilgili olarak 5 6 adet tema geliştirilmiş durumda. Bu temalardan sadece ikisi ücretsiz durumda, diğerleri çeşitli fiyatlardan kullanıcılara hizmet sunmaya devam ediyor. Temaların yanında ücretsiz olarak sunulan ücretsiz Jelly Bean Live Wallpaper uygulamalarını da bulabilirsiniz.

Biz ücretsiz olarak sunulan Go Launcher EX entegreli temalardan stabil olarak çalışanı sizler için test ettik ve sunuyoruz. Temamızın adı,  Jelly Beans Go Launcher Theme. Google Play Store'da 29 Haziran, yani geçtiğimiz saatlerde ücretsiz olarak sunulan tema ile birlikte telefonlarımız 4.1 Jelly Bean arayüzünü benimsiyor.

1340957578_1.jpg
Tema yayınlanalı henüz saatler olmasına rağmen, şimdiden binlerce kişi tarafından yüklendi bile. Temamızı hemen ücretsiz bir şekilde yukarıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.