Mobil

Android 4.1.2 güncellemesi Galaxy Note II’de pil sorunu getirdi

Birçok kullanıcı pil performansının düştüğünü dile getiriyor.

Android 4.1.2 güncellemesi Galaxy Note II’de pil sorunu getirdi

Android 4.1.1 Jelly Bean ile satışa sunulan Galaxy Note II, bir süre Android 4.1.2 sürümüne kavuştu. Güncelleme ile gelen yenilikler kullanıcılar arasında memnuniyetle karşılanırken, bir süre sonra pil sorunun baş gösterdiği bildiriliyor.

Aynı sorunun ülkemiz kullanıcıları tarafından da rapor edildiğini hatırlatalım. 3100mAh kapasiteli pili sayesinde yoğun kullanımda bile günü rahatlıkla tamamlayan telefon güncelleme sonrası aynı süreye ulaşamadığı yerli-yabancı birçok forum sitesinde dile getirilen bir durum.
1358440808_galaxy-note-2-4272-1024x675.jpg

Güncelleme her ne kadar Exynos işlemcilerde oluşan açığı katıyor olsa da oluşan pil sorunu oldukça can sıkıcı bir durum oluşturuyor. Samsung cephesinden konuyla ilgili henüz bir açıklama yok fakat yeni bir güncelleme ile durumun düzeltileceğini umuyoruz.

Yorumlar
Ayni sorun bende de var. Sarj tam bir fiyasko şu an. Nasıl düzeltilir bu durum?
Cevapla
Evet bende pil sorunu yasamaya basladim gun gectikce pilin ömru azaliyor
Cevapla
Misafir
bende bu sorunu yaşıyorum.
Cevapla
gallip
pil problemi var çözümü bulan varmı bulan varsa bizle paylaşın lütfen
Cevapla
Aynı sorun bende de var, önce telefon da sorun olduğunu düşünüyordum gittim sıfır bir batarya aldım dock ile beraber. Ama iki batarya da en fazla 5-6 saatte bitiyor. Samsung müşteri hizmetleri ile görüştüğüm de bu konuda herhangi bir bilgi olmadığını söyleyip duruyorlar.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.