Mobil

Android 4.3 bu özelliklerle mi gelecek?

Android 4.3'te olacağı iddia edilen bazı özellikler sızdırıldı.


Android 4.3 hızla yaklaşıyor ve İsrail sitesi Geekspot bir kullanıcısından yeni özelliklerden bazılarının gösterildiği bir ekran görüntüsü almış. Sızdırılan görüntünün Google'ın geliştirici sitesinden alındığı iddia ediliyor.

Bu görüntünün ilgi çekmek için uydurulmuş sahte bir görüntü olması da mümkün. Ancak farklı kaynaklardan daha önce aynı bilgiler sızdırıldığı için yeterince inandırıcı da olabilir.

Sızdırılan bilgilere göre en göze çarpan özelliği kullanıcının kendi kullanıcı arayüzünde tercih yapabilecek olmasıdır. Yani TouchWiz, Sense ve Emotion UI gibi arayüzleri arasında tercih yapıp kullanabilecek. Tabii ki bu bilgi kesin değil ancak olursa eğer kullanıcılar için daha hoş bir yenilik olacaktır.

1374389798_andro.png

Bunun yanı sıra Wi-Fi ve Bluetooth gibi bağlantı özelliklerinde sorunlar giderilecek ve Bluetooth 4.0 özelliğini daha iyi destekleyecek.

Söylediğimiz gibi bu bilgiler kesin doğru olmayabilir ama gerçek olma olasılığı da oldukça yüksek.

Yorumlar
Misafir
ulan bu olay olma ihtimali düşük ama olursa çok güzel olur. ama şu İkonları artık bi düzene soksunlar be kardeşim ios gibi. ios 7 İkonları var google play'de. deli gibi satiyor. demekki çoğunluk bunu istiyor. bunu görmüyormu bu google anlamıyorum. ve en çok istediğim güncellemede saf android seçeneği sunsalar. s4 aldım ram çok diye 1gb kendisi çalışıyor. arka planda istemediğim 10 taneden fazla uygulama var. güya batarya daha büyük dedik ama bu çalışan ram batarya felan koymuyor. s3'te 600 mb çalışıyordu ve daha küçük batarya ile daha çok şarj giderdi. yani ram kapasitesi artıyor ama büyük pastayı kendileri zorla bizim adımıza kullanıyorlar. saf android mükemmel ötesi olurdu.
Cevapla
Misafir
ya kendi markanın size sunduğunu kullanacaksiniz ya da stock android. htc de touchwiz falan olmayacak yani
Cevapla
Misafir
Arayüzünün kesinlikle değişmesi lazım İos 7 de değiştiriyor samsungunda acil değiştirmesi lazım ben hiç memnun değilim bir uygulamaya girecem ikonuna bakıyorum ama seçemiyorum ikonların da daha belirgin olması lazım
Cevapla
Misafir
Android 4.3'ün içerisinde kullanıcıya atıyorum 4-5 arayüzün tercih olarak sunulması mümkün değil. Bu durumda yazılım tek başına 3-4GB olur ki bu mümkün değil. Google zaten Android'i tek arayüz çatısı altında toplamak istiyor. Google zaten bu seçenekleri launcher (Play Store benzer arayüzlerle dolu) şeklinde de sunmaz. Yani bu durumu kim atmışsa iyi sallamış.
Cevapla
Misafir
Nasıl yani? Zaten yıllardan beri kullanıcı arayüzünü (launcher) kendimiz seçmiyor muyuz, yenilik kısmını anlayamadım.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.