Mobil

Android 4.3 güncellemesi için Samsung'tan açıklama geldi!

Geçtiğimiz yılın en çok satılan telefonu için güncelleme sıkıntısı yaşanıyor!


Kısa bir süre önce başlayan Android 4.3 güncellemesinin geçtiğimiz günlerde başta Amerika ve bugün İngiltere'nin de dahil olmasıyla birlikte iptal edilişi gündemde büyük yankı uyandırdı. Güncellemeyle birlikte gelen ilginç hataların artması Samsung'u kısa süreli de olsa kırmızı alarma geçirdi.

G. Kore'li dev şirket Samsung'un İngiltere ofisinden konuyla alakalı ilk resmi açıklama nihayet geçtiğimiz saatlerde geldi. Galaxy S3 için rapor edilen hataların araştırılmaya başlandığını ve daha fazla mağduriyet yaşanmaması için güncellemeyi geri çektiklerini dile getirdi. 

1384870020_100245-android-4-3-arriving-to-samsung-galaxy-s3-and-s4-in-october-1.jpg

Çok yoğun bir tempoyla çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Uzak Doğu'nun dev şirketi, en kısa sürede güncellemeyi tekrar yollayacaklarını, yaşananlardan ötürü kullanıcılardan özür dilediğini dile getirdi.  KNOX güvenlik servisinin olmayışı, uykudan uyanırken gecikmeler, sık sık donmalar, Samsung müzik uygulamasında hatalar, kablosuz bağlantı problemleri ve daha bir çok neden Android 4.3 güncellemesinin geri çekiliş nedenleri arasında yer alıyor.

Güncellemenin tekrar ne zaman gönderileceği konusunda ise henüz net bir açıklama yapılmış değil. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.