Mobil

Android 4.3'de sorunu çözemedi!

Htc One'da ortaya çıkan mor renk sorunu halen çözülemedi.


Google'ın geliştirdiği açık kaynak kodlu Android işletim sistemi, çoğu akıllı telefon üreticisi tarafından cihazlarında kullanılmakta. Bu akıllı telefon üreticilerinden bir tanesi de Tayvanlı HTC firması. Yabancı ve türk forumlarında bazı HTC One kullanıcıları tarafından şikayet konusu yapılan ve HTC tarafından da kabul edilen, 'mor renk sorunu' olarak bilinen kamera sıkıntısı halen sürüyor.

1387831782_img20131223224117.jpg

Geçtiğimiz haftalarda yeni güncellemeyle birlikte bu sorunun ortadan kalkmasını beklediklerini söyleyen HTC yetkilileri, anlaşılan Android 4.3 sürümüyle de bu sorunu çözememişe benziyor.

HTC One akıllı telefon kullanıcılarının bir bölümünü kapsayan 'mor renk sorunu' kamera fonksiyonun düzgün çalışmamasına sebep oluyor. Özellikle düşük ışık koşullarında çekilen fotoğraflarda ortaya çıkan bu sorun hakkında Android 4.3 güncellemesi ile müjde veren HTC yetkilileri, çözümün gelmemesiyle bir kez daha şikayet oklarının hedefi olmuş durumdalar.

1387836648_1378945862101.jpeg

Bazı kullanıcılar yetkililerin yazılımsal olarak gördüğü sorunun kaynağının donanımsal olduğunu bile iddia ediyorlar. HTC tarafında halen sorunun kaynağının yazılım tabanlı olduğu düşünülüyor. HTC One bu yıl şubat ayında piyasaya Android 4.1.2 Jelly Bean sürümüyle çıkmış ve ardından 4.2 ile 4.3 güncellemelerini almıştı. Şimdi gelecek olan Android 4.4 KitKat bulunuyor. Bu sorunu yaşayan kullanıcıların HTC'den gelecek bir açıklamaya yada 4.4 KitKat öncesi yeni bir güncellemeye ihtiyacı var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.