Mobil

Android 4.4.2 KitKat beğenilmedi!

Yeni sürüm beklenen ilgiyi görmemişe benziyor.

Android 4.4.2 KitKat beğenilmedi!

Amerika menşeili Google'ın Android işletim sistemine verdiği değeri bilmeyenimiz yoktur. Firmanın bu işletim sistemini kullanıma sunduğundan bu yana çeşitli sürüm yükseltmeleri yaptığı malumuzdur. İşte bu sürümlerden bir tanesi olan Android KitKat, geçtiğimiz ekim ayından beri kullanıma sunulmuş durumda. Ancak yeni sürüm beklenen ilgiyi görmemişe benziyor.

Android işletim sistemini cihazlarında kullanmayı tercih eden üreticiler yavaş yavaş telefonlarını bu sürüme geçirirken, bir yandan da ortaya çıkan hataları düzeltmeye çalışıyorlar. Özellikle son zamanlarda üreticilerin cihazlarına sunduğu güncelleme birçok kullanıcının birçok farklı modelle ilgili sorunlar yaşamasına yol açmış bulunuyor. Şikayetler arasında Wi-Fi bağlantı sorunu, dokunmatik sorunu ve hızlı şarj tüketme sorunu gibi maddeler var.

1399366396_img20140506110514.jpg

Google'ın 7 günlük bir zaman diliminde yaptığı ve 1 Mayıs 2014 itibarıyla neticelenen araştırmada Jelly Bean sürümlerinin üstünlüğü gözlerden kaçmıyor. Yalnızca 4.1 Jelly Bean'ın %33.5 oranında kullanıldığı görülüyor. KitKat ise, 6 ay gibi bir süredir kullanıma sunulmasına rağmen hala %10 barajını aşamamış ve %8.5 ile yerini almış. Son olarak listede Gingerbread'in %16.2'lik payı da gözlerden kaçmıyor. Peki Siz hangi Android sürümünü kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.