Mobil

Android 5.1 güncellemesini alacak Nexus cihazlar belli oldu!

Google'ın içinde bulunduğumuz Şubat ayında yayınlayacağı söylenen Android 5.1 güncellemesini hangi Nexus telefonlar alacak?


Google'ın mobil işletim sistemi Android, dünya genelinde birçok akıllı telefon üreticisinin ve kullanıcıların tercih ettiği bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkmakta. Final sürümü yaklaşık 3 aydır piyasaya sürülen Android 5.0 Lollipop güncellemesi daha sonra Google tarafından Nexus cihazlar için Android 5.0.1 ve Nexus 7 tablet modeli için 5.0.2 sürümüne yükseltildi.

Android 5.0 veya 5.0.1 henüz yavaş yavaş diğer üreticilerin modellerine de gelmeye başlamışken Google, geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan ve kapsamlı bir güncelleme olacak olan Android 5.1'i Nexus cihazlarına sunmaya hazırlanıyor. Android 5.1 güncellemesinin Şubat 2015 sonuna kadar piyasaya sürüleceği duyurulmuş ancak bu güncellemeyi alacak Nexus cihazlar netlik kazanmamıştı. Ancak yeni gelen bilgilerle Android 5.1 güncellemesini alacak cihazlar belli oldu.

1423060732_img20150204162916.jpg

Android 5.1 Lollipop güncellemesini alacak cihazların listesi şu şekilde

Android 5.1; Nexus 5 Build / LMY29C 

Android 5.1; Nexus 6 Build / LMY29C 

Android 5.1; Nexus 6 Build / LMY29D 

Android 5.1; Nexus Build 9 / LMY22E 

Android 5.1; Nexus 6 Build / LMY22E

Google Nexus 5 için LMY29C yapı numarasına sahip güncellemenin çok kapsamlı olduğunu ve şuan mevcut olan sorunların çözümü ve yeni özellikler için yayınlanacağını belirtelim. Bu yeniliklerin en başında Android 5.0 ile birlikte kaybolan "Sessiz Mod" özelliğinin geri getirilmesi yer alıyor. Dilerseniz Android 5.1'in getireceği yeniliklere bir göz atalım.

●Sessiz mod 

●Sistem istikrarı için genel iyileştirmeler

●Geliştirilmiş RAM yönetimi

●Son uygulama ekranında düzeltmeler

●Geliştirilmiş pil yönetimi

●Wi-Fi ağından kullanma yaşanan aşırı güç tüketimi ve kablosuz bağlantı ilgili sorunların giderilmesi

●Ok Google fonksiyonu ile ilgili sorunların çözümü

●Bildirim ekranı iyileştirmeleri

●Bazı cihazlarda ses sorunları iyileştirmeleri

●Materyal Tasarım renk paleti değişiklikleri 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.