Mobil

Android 6.0 Marshmallow 'Android güvenlik düzeltme seviyesi ' özelliğini getiriyor!

Android 6.0 Marshmallow, cihazınızın "Android güvenlik yaması seviyesi"'ni gösterecek.

Android 6.0 Marshmallow 'Android güvenlik düzeltme seviyesi ' özelliğini getiriyor!

Google dün akşam itibariyle yeni amiral gemisi akıllı telefon modellerinden LG Nexus 5X ve Huawei Nexus 6P'yi tanıttı. Bir çok Nexus hayranı cihazların satışa sunulmasını beklerken geliştiriciler çoktan bu telefonları ellerine almış bulunuyor. Yeni Nexus telefonlarını kurcalayan geliştiriciler her iki cihazda ilginç bir şey fark etti.

Nexus 5X ve Nexus 6P'nin " Telefon hakkında" bölümüne giriş yapan kullanıcılar telefon bilgileri ekranında "Android güvenlik düzeltme seviyesi" olarak adlandırılan ek bir pencere farketti. Telefonlardaki bu pencere cihazınız için yayınlanan en son güvenlik yamasının tarihini görüntüleyebilmenizi sağlıyor.

1443648225_img20150930213926.jpg

Geçtiğimiz ay milyonlarca Android kullanıcısını tehdit eden Stagefright güvenlik açığına yönelik tüm firmalar ortak bir karar alarak aylık güvenlik yaması güncellemeleri yayınlayacağını duyurmuştu. Google'ın başını çektiği güvenlik yaması güncellemeleri için yaptığını düşündüğümüz bu özellik, yapılan eleştirilere de cevap niteliği taşıyor.

Android 6.0 güncellemesi ile gelecek bu özelliği büyük olasılıkla eski Nexus cihazlarda görmeye başlayacağız. Özellik hakkında daha fazla bilgi alabilmek için Android Marsmallow'un Nexus 5 cihazımıza gelmesini bekleyeceğiz. Ardından da Android Marshmallow'un getirdiği diğer yenilikleri sizlere aktarmaya çalışacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.