Mobil

Android 6.0 Marsmallow Nexus 5 ve Nexus 6 için 5 Ekim'de yayınlanacak!

Google'ın yeni Android 6.0 Marshmallow güncellemesini 5 Ekim'de Nexus 5 ve Nexus 6 için yayınlanacağı söyleniyor.

Android 6.0 Marsmallow Nexus 5 ve Nexus 6 için 5 Ekim'de yayınlanacak!

Google'ın 29 Eylül'de yeni Nexus cihazlarıyla birlikte Android işletim sisteminin yeni versiyonu Android 6.0 Marsmallow'un da final sürümünü duyurması bekleniyor. Şirketin etkinlikte duyuracağı yeni işletim sisteminin resmi yayınlanma tarihi şimdiden merak edilirken bu konudaki ilk bilgi Telus'tan geldi.

Kanada'nın ikinci büyük servis sağlayıcısı olan Telus'un yayınladığı güncelleme takviminde Google'ın Android 6.0 Marshmallow güncellemesini 5 Ekim'de yayınlayacağı ortaya çıktı. Güncelleştirme şirketin eski iki akıllı telefonu LG Nexus 5 ve Motorola Nexus 6 için yayınlanacak. Telus ortaya çıkabilecek herhangi bir sorun karşısında tarihi değiştirebilir ancak, her durumda tarih mantıklı gibi görünüyor.

1443126246_img20150924223653.jpg

Aslında Google tarafından Android 6.0 Marshmallow'un final sürümünün resmi tanıtımı 29 Eylül'de yeni LG Nexus 5X ve Huawei Nexus 6P isimli iki yeni cihazları ile tanıtması bekleniyor. Doğal olarak yeni cihazlar yeşil robotun yeni sürümü ile piyasaya sunulacaklar. Google'ın güncelleme takvimine baktığımızda geçen yıl Google, aynı ayın 29'unda Android 5.0 güncellemesini duyurmuş, ardından 15 Ekim'de ilk olarak Nexus 6 için Android 5.0 güncellemesini yayınlamıştı. Android Lollipop güncellemesi Nexus 5 için yaklaşık bir ay sonra yani 12 Kasım'da başlamıştı.

Bu yıl Mountain View devinin eski Nexus cihazları için Android güncelleme takvimini hızlandırabilmesi muhtemel görünüyor. Öte yandan Android 6.0 Marshmallow birkaç ilginç yeniliklerle birlikte kararlılık ve performans iyileştirmelerine adanmış yeni sürümü ile gelecek. Android 6.0 Marshmallow'un getireceği başka yenilikler varsa da bunu yeni Nexus akıllı telefonların ve Android 6.0 Marshmallow final sürümünün duyurulacağı 29 Eylül tarihinde öğreneceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.