Mobil

Android 6.0.1 güncellemesi kameraya ''hızlı başlat'' özelliğini getirdi

Android 6.0.1 güncellemesi kamera uygulamasına hızlı başlat özelliği getirdi. Nexus telefonların kamera uygulaması artık daha hızlı açılacak.


Google’ın dağıtım işlemine kısa süre önce başladığı Android 6.0.1 güncellemesi yeni emojiler, tabletler için yeni buton dilimi, “Bir sonraki alarma kadar rahatsız etme” ve güvenlik iyileştirmesi gibi yeniklerin yanı sıra kamerayı hızlı başlat özelliğini de getirdi.

İlginizi çekebilir; 

Google’ın Android 6.0.1 güncellemesine dahil ettiği kamerayı hızlı başlat özelliği kimi Android üreticileri tarafından farklı butonlar aracılığıyla bir süredir kullanılıyor. Örnek verecek olursak; Samsung’un son dönem üst seviye telefonlarında ana ekrana dönüş butonuna art arda iki defa basılmasıyla kamera çalışmaya başlıyor.

Android 6.0.1 güncellemesinin ardından ise Nexus kullanıcıları güç butonuna art arda iki defa basarak kamera uygulamasını hızlı bir şekilde başlatacak. Alt bölümde özelliğin nasıl çalıştığına göz atabilirsiniz. 

1449555965_nexusandroid-6.0.1.gif

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.