Android 7.1 Nougat için tarih verildi!

Android'in yeni sürümü Android 7.1 Nougat için düğmeye basıldı. Peki, Android 7.1 Nougat ne zaman yayınlanacak? İşte Android 7.1 için o tarih!

Android 7.1 Nougat için tarih verildi!

Google, dün düzenlemiş olduğu etkinlikte Pixel ve Pixel XL modellerini tanıttı. Etkinlikte söylenmese de bu cihazların kutusundan Android 7.1 Nougat işletim sistemi ile çıkacağı düşünülüyor. Peki, diğer cihazlar için Android 7.1 Nougat ne zaman yayınlanacak?

Android 7.1 bu ay geliyor

Açıklamalara göre; Android 7.1 Nougat geliştirici önizleme sürümü bu ay indirime sunulacak. Testlerin ardından ise final sürümü; başta Nexus cihaz sahipleri olmak üzere diğer Android telefon üreticilerinin cihazlarına sunması için dağıtılacak.

Android 7.1 ile neler gelecek?

Android 7.1 ile sistem performansında iyileştirmeler yapılacak ve güvenlik açıkları kapatılacak. Ayrıca yeni API'lar da sisteme eklenecek.

Android 7.1 ile ayrıca; Google Pixel ile gelen yuvarlak simgelere destek verilecek, canlı duvar kağıtlarında iyileştirmeler yapılacak ve geliştiriciler uygulamalarına kısayollar ekleyebilecek.

Piyasada "amiral gemisi" olarak adlandırılan neredeyse hiçbir telefona daha Android 7.0 Nougat sürümü gelmedi. Android 7.0'ı veremeyen firmaların Android 7.1 için nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Bakalım 3.000 TL ve üstü ücret ödeyerek yakın zamanda satın alınmış telefonlar Android Nougat ile ne zaman tanışacak?

1475647168_android-n-update-hero-970-80.jpg