Mobil

Samsung, Note 7 iadesi için ateşe dayanıklı kutu gönderdi!

Samsung, Galaxy Note 7'nin iade işlemleri için kullanıcılarına ateşe dayanıklı kutu göndermeye başladı. İşte Note 7'nin ateşe dayanıklı o kutusu!


Samsung, dün aldığı karar ile Galaxy Note 7 satışlarını durdurmuştu. Satışların durmasından sonra Galaxy Note 7 sahipleri cihazlarını iade etmeye başladı. Ancak bu iade işleminin büyük bir bölümü kargo ile olacağı için ortada yine bir risk vardı. Çünkü Note 7, kargo aracında veya kargo şubesinde patlayabilirdi.

Samsung, bu riski ortadan kaldırmak için ilginç bir çözüme başvurdu. Firma, Galaxy Note 7'yi iade etmek isteyen kullanıcılara yanmaya dayanıklı kutu göndermeye başladı. Yanmaya dayanıklı bu kargo kiti, Note 7 iadesi için aranan şartların başında yer alıyor.

1476250848_samsung-galaxy-note-7.jpg

Samsung'un düşmüş olduğu bu durum gerçekten çok üzücü. Note 7 yüzünden 17 milyar dolar zarar eden firmanın gelecekte nasıl bir strateji izleyerek bu zararı telafi edeceği merak konusu. Patlama olaylarından dolayı tüketiciler 2017 yılında tanıtılacak olan Galaxy S8'e de önyargılı yaklaşacaktır.

1476251007_note-7.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.