Mobil

Android 8.1 Oreo için son beta sürümü yayınlandı!

Android 8.1 Oreo Final sürümünün öncesi son beta sürümü yayınlandı. Peki, Android 8.1 Oreo'nun son betası ile neler geliyor?

Android 8.1 Oreo için son beta sürümü yayınlandı!

Google, Pixel ve Nexus serisi için geçtiğimiz aylarda Android 8.1 Oreo Beta testini başlatmıştı. Yaklaşık 1 aylık sürede Google sona yaklaşmayı başardı. Teknoloji devi bugün Android geliştiricileri için son beta olan Android 8.1 Oreo Final Preview güncellemesini indirime sundu.

Android 8.1'in son beta sürümünde yenilikler yer almıyor. Bunun yerine performans ve kararlılık iyileştirmeleri yapılıyor. Android 8.1 Oreo ile Pixel 2 ve Pixel 2 XL'de yer alan Visual Core isimli görüntüleme islemcisi aktif hale gelecek. Böylelikle Pixel 2'nin GPU tarafında bir performans artışı yaşanacak.

Visual Core sayesinde Google'ın HDR+ özelliği ile fotoğraflar çekmek mümkün olacak. GPU'ya olan etki kamera tarafında da yaşanacak. Aralık sonu gibi Pixel ve Nexus serisine gelecek olan Android 8.1'in, diğer telefonlara ne zaman sunulacağı hiç bilinmiyor.

1511882630_image1.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.