Mobil

Android 9.0 P ne zaman yayınlanacak?

Yeni Android sürümü olan Android 9.0 P'nin ne zaman yayınlanacağı sızdı. Android 9.0 P için sayılı günler kaldı diyebiliriz.

Android 9.0 P'nin çıkış tarihi sızdı!

Google, 8 Mart tarihinde düzenleyeceği Google I/O 2018 etkinliğinde yeni Android sürümü olan Android 9.0 P'yi tanıtacak. Yeni özellikler ile gücüne güç katacak olan Android P güncellemesinin, ne zaman yayınlanacağı hakkında ilk bilgiler geldi.

Sızdırılan bilgilere göre; Android 9.0 P, geliştiriciler için Mart ayının ortalarına doğru yayınlanacak. Android P Geliştirici Önizleme sürümü olarak dağıtıma sunulacak olan güncelleme, ilk olarak Pixel, Pixel XL, Pixel 2 ve Pixel 2 XL modelline gelecek.

OTA üzerinden sunulması beklenen Android P Geliştirici Önizleme sürümünün, Mart ayının sonlarına doğru imaj dosyası da yayınlanabilir.

Yaz aylarının ortalarında ise Android 9.0 P, destekleyen tüm Android telefonlara resmi olarak sunulacak.

Android 9.0 P'yi ilk olarak alacak cihazlar arasında; Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL ve Android One kapsamında üretilen telefonların yer aldığını belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.