Mobil

Samsung Bixby 2.0 ne zaman gelecek?

Samsung'un yeni sesli asistanı Bixby 2.0'ın ne zaman tanıtılacağı sızdı. Peki, Bixby 2.0 kullanıcılara neler sunacak? Bixby 2.0, Siri'den daha iyi olacak mı?

Samsung'un sesli asistanı Bixby 2.0 ne zaman gelecek?

Samsung, Galaxy S8 modeli ile Bixby adını verdiği sesli asistanını kullanıma sunmuştu. Korece ve İngilizce dil seçeneklerine destek veren Bixby, çoğu şeyi anlamaması ile ilk başlarda çok eleştirilmişti. Daha sonra Note8'de de yer alan sesli asistan, güncellemeler ile hatalarından kurtulmuştu.

Galaxy S9 ile Bixby 2.0'yi duyurması beklenen Samsung, beklentileri karşılayamamıştı. Bugün Bixby 2.0 için yeni bilgiler geldi. Söylentilere göre; Bixby 2.0, Galaxy Note9 ile tanıtılacak. Yapay zeka ile güçlendirilecek olan yeni sürüm ile birlikte yazılım geliştirme kiti de sunulacak.

Yazılım geliştirme kiti ile Apple'ın Siri'si gibi uygulamalara erişme ve komutlar ile yönetme özellikleri Bixby 2.0'ye gelecek. Ayrıca Bixby'nin sesi artık kulağa daha doğal gelecek. Samsung bu noktada Siri'ye karşı önemli bir avantaj elde edebilir.

Henüz beta aşaması süren yeni sürümün 800'den fazla şirket tarafından test edildiği söyleniyor. Son olarak sesli asistan artık sadece telefon ile sınırlı kalmayacak ve Samsung marka TV, buzdolabı, çamaşır makinesi ve klima gibi ürünlerde de kullanılabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.