Mobil

Android cihazlarda FaceTime nasıl kullanılır?

FaceTime, Android cihazlarda da kullanılabilir. Apple, iOS 15 ile FaceTime desteğini genişletti. Sizlere Android cihazlarda FaceTime aramalarına nasıl katılacağınızı anlattık.

Android cihazlarda FaceTime nasıl kullanılır?

20 Eylül 2021'de tanıtılan iOS 15 ile bir uygulamaya ihtiyaç duymadan Android cihazlarda görüntülü görüşmelere katılabilirsiniz. Teknik olarak, henüz bir Android cihazda FaceTime araması oluşturamazsınız, ancak herhangi bir Apple cihazı aracılığıyla oluşturulan davet bağlantılarına katılabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağını sizler için anlattık.

Android Cihazlarda FaceTime Nasıl Kullanılır?

android

Başlangıç olarak, FaceTime davet bağlantıları en az iOS 15, iPadOS 15 veya macOS Monterey çalıştıran bir Apple cihazında oluşturulmalıdır.

Adım 1 – Apple cihazında FaceTime'ı başlatın ve “Bağlantı Oluştur”a tıklayın.
Adım 2 – Ardından ekranda “Kopyala”ya tıklayın ve Android cihazdaki Tarayıcıda bağlantıyı açın.
Adım 3 – Bir ad belirleyin ve “Devam”a tıklayın.
Adım 4 – Android cihaz ekranından “Katıl” seçeneğine tıklayın.
Adım 5 – Son olarak, Apple cihazınıza gelen bildirimde FaceTime aramasına tıklayın ve katılın

İşte bu kadar, FaceTimeAndroid cihazınızda kullanmanın yolu bu kadar basit. FaceTime'ı kullanmanın iki yolu var. FaceTime'ı iki yönlü bir video bağlantısıyla (veya daha fazlası, Grup FaceTime ile) kullanabilirsiniz. Bu genelde uygulamanın standart kullanımı olarak geçiyor. Ya da yalnızca sesli bir seçenek olan FaceTime Audio'yu kullanabilirsiniz. 

Her iki türlü de Android cihazlarda FaceTime kullanmak için özellikle çağrının iOS cihaz üzerinden başlatılması gerekiyor. Ancak siz Android cihazınızla mevcut görüşmeye katılabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.