Mobil

Android için Gmail uygulaması güncellendi!

Güncellemeyle birlikte e-postalarda fotoğraflar otomatik olarak görüntülenebilecek.

Android için Gmail uygulaması güncellendi!

Google, Android kullanıcıları için Gmail uygulamasında kullanım deneyimini geliştirmeye devam ediyor. Arama motoru devi Gmail için yeni bir güncelleme yayınladı ve güncelleme neticesinde mail uygulaması 4.7.2 numaralı sürüme yükseltildi.

Güncelleme kapsamında hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler elbette sağlandı, ancak en önemli yenilik ise Google'ın geçtiğimiz aylarda Gmail'in masaüstü sürümüne kattığı "resimleri otomatik olarak yükle" özelliğini bu defa Android tarafına getirmesi oldu. Android kullanıcıları güncellemeyle birlikte e-postalarda artık fotoğrafları göster seçeneğini tıklamak zorunda kalmayacak.

1389337904_android-gmail-4.7.2-capture-cran-00-630x552.jpg

Google, e-postlarda yer alan görüntüleri kendi sunucularında tekrar oluştururken, bu sayede dosyaları tarayarak virüs ya da zararlı yazılımlara karşı bir koruma oluşturuyor. Gmail ayarlarında "resimleri göster" seçeneğinin aktif hale gelmesiyle e-postalarda artık görseller otomatik olarak yüklenecek. Google, Gmail güncellemesini kademeli olarak dağıtıyor. Dünya geneline ulaşması bir hafta ya 10 günlük süreyi kapsayacaktır. Gmail uygulamasına Google Play üzerinden erişebilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.