Mobil

Android için Google Maps güncellendi! İndirin

Google, Android için Google Maps uygulamasını güncelledi.


Apple'ın iOS sürümü aylardır bekleniyordu ve dün yayınlandı. iOS 6 ile birlikte Apple iOS 6'da daha önce iPhone ve iPad'lerde harita uygulaması olarak Google Maps'i kullanıyordu ve iOS 6'da bu uygulamayı kaldırdı. Bu uygulamanın kalkması ise eleştirilere neden oldu.

Google ile birçok alanda rekabetini sürdüren Apple, kendi uygulamalarını öne çıkarmak adına YouTube ve Google Maps'i mobil cihazlarından kaldırdı. Google Maps yerine ise Apple'ın kendi harita uygulaması geldi.

1348137626_google-maps-android.jpg

Apple'ın iOS 6 tam sürümü yayınlamasının ardından Google, Android işletim sisteminde olan Google Maps uygulamasının yeni bir sürümünü yayımladı.

Google Maps'in yeni sürümü Android'li akıllı telefon, tablet ve bilgisayar gibi cihazlar arasında Google Haritalar arama sonuçlarını eşitlemek için bazı yeni özellikler getiriyor. Google yeni özellik olarak ekrana çift tıklama ile yakınlaştırma ve parmağınızı basılı tutarak tek elle yakınlaştırma eklediklerini söyledi.

Buradan Google Play'e giderek Google Maps'in son sürümünü indirebilirsiniz.

Yorumlar
Tamam da niye apple reklamı yapıyorsunuz
Cevapla
hanifi
yapma sende sadece haber XD
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.