Mobil

Android için 'Kamera Başarısız' sorunu çözümü!

Samsung model telefonlarında daha çok karşılaşılıyor!

Android için 'Kamera Başarısız' sorunu çözümü!

Android dünyasındaki sorunlar kullanıcıların canını sıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda boy göstermeye başlayan, genel itibariyle Samsung'un çıkarmış olduğu orta segment akıllı telefonlarda görülen 'Kamera Başarısız' hatası için ortak olarak üretilen bir çözümü dile getireceğiz.

Bu ve bunu gibi hataların Samsung'un henüz tam stabil olmayan arayüzü TouchWiz'den kaynaklandığını tekrardan belirtmemiz gerekir. Özellikle Galaxy Wonder, Galaxy Ace 2 gibi telefonların baş belası haline gelen bu sorun ile birlikte kullanıcıların canı iyice sıkılmış durumda.

1388418000_unnamed.jpg

Çözüm

Sorunu çözen arkadaşlarımızın genelde tek bir ortak noktası çıktı, o da hafıza kartı. Hafıza kartını çıkarıp tekrar takmak, veya çıkarıp bilgisayar ortamında biçimlendirerek yeniden akıllı telefonuna takmak, çoğunluğun sorununu çözmüş durumda. Samsung'tan bu ve bunun gibi irili ufaklı yüzlerce hata için henüz bir çözüm önerisi yok. Online yardım almak isteyenler ise Samsung'un kurumsal web sayfasına gidebilir. Hafıza kartı kullanmayan kullanıcılar ise sorunu telefonlarına reset atarak geçici bir çözüm buluyor.

Alternatif Çözüm

Sorunun farklı kamera uygulamalarından da kaynaklanabileceğini ileri süren kullanıcılar da mevcut, bunları da göz önünde bulundurursak, diğer uygulamaları kaldırıp kameranızı tekrar test etmenizde fayda var. Hali hazırda güncellemenin kesildiği bilinen telefonlar için zaman zaman performans güncellemeleri gelse de artık onlar da pek uğramayacağa benziyor. 

Yorumlar
Akif
Kamera başarısız diyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.