Mobil

iPhone 6'nın ekranı dokunmatik olmayacak!

İşte Apple'dan iPhone 6 için beklenen o müthiş teknoloji!

iPhone 6'nın ekranı dokunmatik olmayacak!

Apple, her sene olduğu gibi önümüzdeki yıl içerisinde gelecek olan telefonu için ser verip sır vermemeye devam ediyor. Gelecek yılın son çeyreğinde iPhone 6 adıyla beklediğimiz telefon için geri sayım başladı. Şirket basına sızan ve sızmayan yüzlerce patenti yeni telefonu için bünyesine çoktan kattı bile.

Bu telif hakları arasında iPhone 6'da kullanılacağı tahmin edilen kalp ritmi ölçümü diğeri ise "dokunmamatik ekran" veya diğer deyişle hover touch ekran bulunuyor. Sağlık konusunda Samsung'un S-Health yazılımı ve çeşitli donanımsal çözümlerini hepimiz yakından tanıyoruz. Fakat Apple'ın bu gibi çözümlerden biraz daha pratik ve günlük hayata daha yakın bir çözümle karşımıza çıkacağı tahmin ediliyor.

Kalp hastaları, sporcu ve kalori yakmak isteyen kişilerin çok sevineceği bu teknolojiyle birlikte bir devrim olacak. iPhone 6 hem kilolarından kurtulmak isteyenlere hem de kilolarından ötürü kalp ritmi bozukluğu çeken milyonlarca insana çare ve güzel bir rehber olacak. 

1388412053_while-this-concept-does-seem-a-bit-far-fetched-its-not-that-difficult-to-imagine-the-iphone-6-looking-like-this.png

Hover touch ekran ise kullanıcıların Apple'dan beklediği en önemli teknolojiler arasında. Tamamen dokunmamatik yani uzaktan kontrol sistemine oturtulması beklenen Hover Touch ile birlikte casus filmlerini aratmayan bir teknolojinin gelmesi bekleniyor. Samsung'un son dönemde Note 3 ve Galaxy S4 gibi üstün performanslı telefonlarında kullandığı birbirinden güzel sensörleri geliştirerek çok üst düzey bir platforma taşımayı amaçlayan Apple için taklit sırası şimdi sende deniliyor.

İlerleyen günlerde konuyla alakalı olarak gelmesini beklediğimiz teknolojiler hakkında gelen detayları yine TeknolojiOku'da bulabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.