Mobil

Android için Microsoft Edge tarayıcısı çıktı!

Microsoft'un internet tarayıcısı Microsoft Edge, Android platformu için çıkışını gerçekleştirdi.


Microsoft, geçtiğimiz haftalarda Windows 10'un internet tarayıcısı olan Microsoft Edge'i iOS ve Android platformlarına getireceğini açıklamış ve Beta testlerine başlamıştı. Microsoft, bugün Android'de sürdürdüğü Beta testini tamamladı ve Google Play Store'da Edge tarayıcısını yayınladı.

Ancak hala Edge tarayıcı şimdilik hala önizleme sürümü olarak geçiyor. Peki, mobilde Edge tarayıcısı kullanıcılara neler sunuyor?

Microsoft Edge'in mobil uygulaması web sayfalarını PC'ye aktarabilecek ve kullanıcılar web sayfalarına kaldıkları yerden devam edecek. Apple'ın iOS ve macOS'teki Handoff sistemi gibi "PC üzerinde devam et" sistemi artık Microsoft Edge tarayıcısında da olacak.

1512022838_ekran-resmi-2017-11-30-09.26.30.png

Ayrıca PC ve mobil uygulamalar senkronize bir şekilde çalışacak. İnternet geçmişinizfavori internet sayfalarınızve diğer ayarlarınız mobil ve masaüstünde eş zamanlanacak. Microsoft Edge'de arama araçları arasında Bing tanımlı gelip, Google ve Yahoo da seçmeli olarak sunulacak.

Android için Microsoft Edge'i buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.