Mobil

Android için Skype 2.5 yayınlandı

Popüler voip uygulaması Skype, Android platformu için yeni bir güncelleştirme yayınlandı


Skype, yeni güncelleştirme ile Android platformu için Haziran ayının sonunda başlattığı görüntülü görüşme desteğini genişletiyor. Skype Android 2.5 ile birlikte 14 telefon daha görüntülü konuşma desteğini almış oldu. Toplam sayıda 41' e ulaştı.

Güncelleme ile birlikte bazı yeniliklerde sunulmuş. Bu yeniliklerin arasında, video görüşmesi yaparken cihazın yatay veya dikey olarak kullanılması durumda arayüzün kendini ayarlaması ve video görüşmesi sırasında zum özelliğinin kullanılabilmesi gibi bir takım yenilikler yer alıyor.

Yeniliklerin yanında her güncelleştirmede olduğunu yazılım hatalarını düzeltme ve performans çalışmaları da yapılmış. Ayrıca Bluetooth desteğide iyileştirilmiş.

Skype Android 2.5 ile görüntülü görüşme özelliği kazanan cihazlar;

- Samsung Galaxy Tab 10.1
- HTC Nexus One
- HTC EVO 3D
- Sony Ericsson Xperia Live with Walkman
- Sony Ericsson Xperia neo V
- LG Optimus Black
- LG Optimus 3D
- LG Optimus 2x
- Motorola Photon
- Motorola Droid 3
- Motorola Bionic
- Motorola Xoom
- Motorola Atrix
- Acer Iconia

Kötü haber ise, güncelleme ile birlikte daha önce PC, Mac ve iOS versiyonlarında uygulanan reklam özelliği Android içinde geliyor. Reklamları kaldırmak isterseniz Skype aboneliği satın almak yada kontör yüklemeniz gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.