Mobil

Windows Phone 7 Mango yayınlandı

Microsoft, Windows Phone 7' nin son sürümü olan Mango' yu resmi olarak yayınlandı.


Microsoft, piyasadaki tüm Windows Phone 7' li cepler için Mango güncelleştirmesini yayınladı. Microsoft, güncellemeyi neredeyse tüm cihazlar için aynı anda yayınlandı. Piyasada bir çok Windows Phone 7' li cep telefonu olmasına rağmen şirket, farklı operatör ve cihaz kombinasyonlarının tümünü birden kapsamayı başardı. Böylece bu konuda Google' ın bir adım ötesine geçti.

Google Android' e baktığımızda, tıpkı Windows Phone 7 gibi piyasada Android kullanan bir çok cihaz var. Ancak Google bu cihazların yazılımlarını güncellerken birtakım zorluklar çektiği biliniyor. Bu durumada parçalanma adı veriliyor.

Eğer Windows Phone 7' li bir akıllı telefon kullanıyorsanız. Vakit kaybetmeden Mango güncelleştirmesini yapın ve yeniliklerden hemen yararlanın.

Mango güncelleştirmesi ile 500' den fazla yeni özellik geliyor. Öne çıkan önemli özellikleri ise, multitasking (çoklu uygulama) desteği, entegre edilmiş Bing arama motoru, Internet Explorer 9, sesten metine - metinden sese dönüştürme desteği, lokasyon tabanlı arama, kişiler listesi için gruplama seçeneği, aynı sohbet içerisinde SMS, Facebook ve Windows Live Messenger ile sohbet, kişi kartları için Twitter ve LinkedIn entegrasyonu, son olarakta yeni yüz tanımlama yazılımı gelen yenilikler arasında.

Windows Phone 7 kullanıcıları, ülklerinde Mango güncellemesinin çıkıp çıkmadığını şu adresten kontrol edebilirler; http://mango.microsoft.com/windowsphone/en-us/features/update-schedule-world.aspx

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.