Mobil

Android için Super Mario Run APK. virüsüne dikkat!

Android için Super Mario Run APK. virüsü hızla yayılıyor. Peki, APK. dosyasından bulaşan Super Mario Run virüsü ne gibi sonuçlara yol açıyor?


Geçtiğimiz gün iOS için yayınlanan Super Mario Run oyunu milyonları iPhone ve iPad başına kitlemeyi başarmıştı. 14 saat içerisinde dünya çapında 3.5 milyondan fazla indirme rakamına ulaşarak, Pokemon GO'nun tam 3 katı fazla etki yaratan Super Mario Run, henüz Android kullanıcıları ile buluşmadı. Android için Super Mario Run bekleyen veya çıktığını sanan oyuncular, internette Super Mario Run APK. dosyası aramaya başladı.

Super Mario Run APK. dosyaları virüslü

Ancak internette yer alan Super Mario Run APK. dosyaları, oyun resmi olarak Android için yayınlanmadığından dolayı hepsi sahte ve virüs içeren dosyalardan ibaret. Android kullanıcıları Super Mario Run sandıkları Super Mario Run APK. dosyalarını indirdiklerinde telefonlarına virüs bulaşıyor.  

1481971222_super-mario-run-apk.jpg

Super Mario Run APK. dosyalarından bulaşan malware yani kötü amaçlı yazılımlar; telefon rehberinize ulaşabiliyor, yurtdışına mesaj gönderebiliyor, telefonun kamerasına ulaşıp şantaj içerikli bildirimler gönderebiliyor ve telefonu kullanılmaz hale getirebiliyor.

Android için Super Mario Run'ın resmi olarak yayınlanmadığını 2017 yılının ortalarına doğru yayınlanacağını belirtelim. Okurlarımıza bu tür APK. dosyalarından uzak durmasını öneriyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.