Mobil

Android, iOS'i tahtından indirdi!

Android, kullanıcı sadakati konusunda iOS'i yıllar sonra tahtından indirmeyi başardı.

Android, iOS'i tahtından indirdi!

Apple, iOS işletim sisteminin kullanıcı sadakati ile yıllardır listenin zirvesinde yer alıyordu. Ancak son iOS güncellemeleri ile yaşanan sorunlar ve bataryası yıpranan iPhone'ların güncellemeler ile yavaşlatılması gibi olumsuz olaylar, Apple'ın unvanını kaybetmesine neden oldu.

Büyük firmaların önem verdiği kullanıcı sadakati hususunda bugün büyük bir değişim yaşandı. Consumer Intelligence Research Partner'ın yaptığı araştırmalarda; Android kullanıcılarının sadakatinin yıllar içerisinde artış gösterdiği ve bu artışın 2017'de tavan yaptığı ortaya çıktı.

Android kullanıcılarının %91'i bir sonraki telefon tercihinde yine Android'i seçerken, iOS cephesinde ise bu oran %86'ya kadar gerilemiş durumda. Yani iPhone kullanıcıları telefon değiştirmek istediklerinde artık tercihlerini Android'den yana kullanıyor.

Android, iOS'i tahtından indirdi! - Resim : 1

Kullanıcı sadakati en yüksek unvanını iOS'in elinden alan Android'in bu yükselişine Android P ile devam edeceği düşünülüyor.

Yorumlar
Hakan
iPhone'lar gittikçe pahalandığı için insanlar mecbur çöpdroid alıyor tabi, bunda duyar kasacak bir şey yok yine size ekmek çıkmaz dandroidçikler :)
Cevapla
Adı güzel
Yanlış çok yanlış goreceksiniz ki 3 5 yila kalmaz ios cekilmez olacak Android yıllar önce olan özelliklerini yeni 7den sonra koymaya basladi ve ios hep hata vermeye basladi ios bu işin üstesinden Android gibi asla kalkamaz
Süleyman
Avrupa , abd ve asya kitari icin yapilan bu araştırma ülkemizi katmadilar iosopikciler :)))
Misafir
umarim beynin vardir!!
serkan can
bir sonraki yeni ürünü satışını yapmak için eski telefonların bilerek performansını düşüreni, insanları salak yerine koyan bir markaya itimat edilmez. Aslında görülmüştürki ios zaten iyi değildi. Neden androidte olan bir çok özellikler ios ta yok uygulama ve özelikler az lduğundan telefon fazla bir problem çıkarmıyordu. ama şimdi mecburen gelişen teknolojiye ayak uydurmak için eklediği uygulamalar İOS un bir çok sorunların da çıkmasına neden oldu. 5 bin liraya 7 plus aldım sorunları bitmedi adam gibi kullanamadım telefonu. 5 aylık telefon daha geçmem
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.