Mobil

Android Jelly Bean'un kaynak kodları yayınlanıyor!

Android Jelly Bean'un kaynak kodlarının ne zaman yayınlanacağı haberimizde!


Google, Geçtiğimiz ay I/O etkinliğinde Android işletim sisteminin yeni sürümü 4.1 Jelly Bean'i tanıtmıştı. Etkinlikte beraber, örnek Galaxy Nexus modellerinden elde edilen Jelly Bean ROM'ları ile geliştiriciler için yeni macera başladı.

Android Açık Kaynak Projesi'nin - AOSP teknik lideri Jean-Baptiste Queru yaptığı açıklamada,  Android 4.1 kaynak kodlarının bugün yayınlanacağını duyurdu. "android-4.1.1_r1" sürüm etiketi ile yayınlanacak olan kodların ve geliştirme dalı jb-dev olacak.

1341906989_jellybeanandroid.jpg

Nexus 7 ve Galaxy Nexus için şimdilik bu ikili kodlar erişilebilir olacak. Sonrasında Nexus S ve Motorola Xoom da listeye dahil edilecek.

Android 4.1 sürüm kodlarının yayınlanması, geliştiriciler için olduğu kadar üreticiler için de ürünlerine güncelleme sağlama çalışmalarına başlayacağını gösteriyor. Kısa süre sonra üreticilerin güncelleme yol haritasının da duyurulmaya başlayacağı söyleniyor. Gelişmeleri http://source.android.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.