Mobil

Android kullanıcıları, sonunda bekledikleri güncellemeyi alabilecekler

Android kullanıcılarının uzun zamandır talep ettikleri ve ekran kaydı deneyimini arttıracağını düşündükleri o özelliğe çok yakında kavuşacaklar.

Android kullanıcıları, sonunda bekledikleri güncellemeyi alabilecekler

Mobil işletim sistemi dünyasındaki amansız rekabet durmaksızın devam ediyor. Bir tarafta Apple tarafından geliştirilen ve yalnızca iPhone modellerinde kullanılan iOS’u görüyorken, diğer tarafta ise neredeyse iPhone dışındaki bütün modellerde gördüğümüz Android duruyor. Tabi bu iki işletim sisteminin oldukça sıkı fanları olsa da hangisini tercih edeceğine var olan özelliklerine göre karar verenlerin sayısı da bir hayli fazla. İşte Google’ın yeni özelliği, bu türden olan kişileri kendisine çekmeyi sağlayabilir.

Google tarafından Android 13 QPR2 Beta 2 sürümüyle birlikte test edilmeye başlanılan yeni özelliğe göre, artık kullanıcılar ekran kaydını almak istediklerinde ekranın tamamını görmek zorunda kalmayacaklar. Bunun yerine sadece belirli bir uygulamayı seçmek ve yalnızca o uygulama üzerinden gerçekleştirilen işlemleri kayıt altına almak mümkün olacak.

Android kullanıcıları, sonunda bekledikleri güncellemeyi alabilecekler

Bu yeni özelliği kullanmaksa son derece kolay olacak. Yapılması gereken tek şey, kayıt menüsüne girerek orada bulunan uygulamalardan birini seçmek ve kayda başlamak olacak. Tabi bu yeni özelliğin tasarımı ve görüntü kalitesini çokça arttıracağı bir gerçek. Ancak Google’ın yeni özelliğini geliştirmesinin odak noktasında yer alan şey başka.

Eğer daha önce telefonunuz üzerinden bir ekran kaydı almak istediyseniz, burada tam kayıt esnasında gelen bildirimlerin ne kadar can sıkıcı olduğuna da şahit olmuşsunuzdur. İşte Google tarafından üzerinde çalışılan yeni özellik sayesinde, artık bu tür durumlar yaşanmayacak ve çok daha kaliteli video kayıtları yapılabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.