Mobil

Apple'dan işletmelere güzel haber! Artık özelleştirme yapılabilecek!

Bazı kullanıcılar için hala Apple Haritalar'ın Google Haritalar'ın yerini alması pek olası değil, ancak Apple özelliğinin açığını kapatmanın başka bir yolu olduğunu düşünüyor: işletmelere daha fazla kontrol vermek.

Apple'dan işletmelere güzel haber! Artık özelleştirme yapılabilecek!

Şirket, herhangi bir işletmenin Haritalar, Mesajlar, Siri ve Cüzdan gibi uygulamalarda konum kartlarını özelleştirmesine imkan sağlayan ücretsiz bir Apple Business Connect aracını piyasaya sürdü. Bu yolla işletmeler kendi görüntülerini ekleyebilecek, diğer uygulamalardaki eylemleri buraya entegre edebilecek (OpenTable aracılığıyla bir restoran rezervasyonu yapmak gibi) veya en son ürünlerini sergileyebilecek.

Apple, bir konum kartı üzerinde denetim vermeden önce işletmeleri doğrulayacak, ancak işletmelerin kaydolmak için yalnızca bir Apple Kimliği’ne sahip olması yeterli olacak. Business Connect dünya çapında kullanıma açık, ancak vitrinler ilk başta yalnızca ABD'de kullanılabilecek. Şirket, bu özelliğin "önümüzdeki aylarda" diğer ülkelere de ulaşacağını söylüyor.

Apple'dan işletmelere güzel haber! Artık özelleştirme yapılabilecek!

Güncelleme, Apple'ın Haritalar'dan kar elde etmenin yollarını aradığı söylentisinin hemen ardından geldi. iPhone yaratıcısının bu yıl içinde, mümkün olan en kısa sürede Arama Ağı reklamlarını Haritalar'a getirmeye hazırlandığı bildiriliyor. Bu doğruysa, özel işletme bilgileri Apple'ın kar hanesine artı yazmasına yardımcı olabilir; bir işletme, daha fazla satış sağlayacağını bilirse, reklamlar için ödeme yapma olasılığı daha yüksek olacaktır.

Apple'ın amacı ne olursa olsun, özel kartlar günlük kullanıcılar için de Haritalar deneyimini geliştirmeyi vaat ediyor. Yerel işletmeler için daha doğru bilgiler görülebilecek, otel rezervasyonu yapmak veya market alışverişi için siparişi vermek gibi günlük işlerde kolaylık sağlayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.