Mobil

Android L, HTC One M7'ye uyarlandı

Android L'nin geliştirici ön izleme sürümü bu defa One M7'ye port edildi.

Android L, HTC One M7'ye uyarlandı

Google’ın sonbaharda resmen dağıtıma sunacağı Android L’nin beta aşamasında olan ön izleme sürümünün farklı cihazlara taşınmasına devam ediliyor. Arama motoru devi Google I/O etkinliğinde Android L geliştirici ön izleme sürümünün resmi olarak sadece Nexus 5 ve Nexus 7 (2013) için yayınladı. XDA Forumu geliştiricileri ise söz konusu ön izleme sürümünü Nexus 4 ve 2012 model Nexus 7’ye taşımayı başardı. Nexus 5 ve Nexus 7 (2013) dışında Android L ile çalıştırılan cihazlar henüz stabil bir yapı sunmuyor, ancak geliştiriciler günlük kullanıma uygun hale getirmek için ellerinden geleni yapıyor.

Android L’nin Alpha seviyesinde yayınlandığı bir diğer cihaz HTC’nin 2013 yılı amiral gemisi One M7 oldu. Sonbaharda güncellemeye resmen kavuşacak cihaz için stok Android deneyimi sunan Android L’yi denemek için BURADAKİ konuya göz atabilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz üzere yayınlanan ROM şu an için günlük kullanıma elverişli değil. Yine de cihazlarında Android L’yi tecrübe etmek için isteyen kullanıcılar yükleme işlemini gerçekleştirebilir. Yükleme öncesinde One M7’nin Root yetkisine ve özel bir Recovery moduna sahip olması gerektiğini hatırlatalım. 

1405199200_15.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.