Mobil

Android L için ilk güncelleme yayınlandı

Google, Android L'nin ön izleme sürümü için ilk güncellemenin dağıtımına başladı.

Android L için ilk güncelleme yayınlandı

Google’ın haziran ayında duyurduğu Android L geliştirici ön izleme sürümü için ilk güncelleme yayınlandı. Şu ana dek sadece Nexus 5 ve Nexus 7 2013 için resmi olarak yayınlanan Android L’nin yeni güncelleye birlikte Google Fit platformuna destek sunduğu görülüyor.

Güncelleme içeriğinde hata düzeltmelerinin de yer aldığı tahmin ediliyor. Nexus 5 ve Nexs 7 2013 kullanıcıları güncellemeye OTA üzerinden sahip olabilecek. Yine geliştiricilerin de yayınlanan yeni güncellemeyi Android L tabanlı özel ROM’lara kısa süre içerisinde dahil etmesi bekleniyor.

Android L’nin resmi dağıtımı sonbaharda Android 5.0 resmi adı altında tüketicilerle buluşacak. İlk olarak Nexus cihazlar için yayınlanacak güncellemenin bu defa aynı süreçte Android ortaları tarafından da yayınlanması bekleniyor. HTC’nin bu noktada daha önce One M7 ve One M8 için yayınladığı resmi bir açıklama bulunuyor. 

kaynak: phandroid

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.