Mobil

Android L ile çalışan gizemli bir Motorola telefon ortaya çıktı

Nexus 5 ile yan yana görüntülenen telefon 5-inçten daha büyük bir ekrana sahip olacak.


Android L geliştirici önizleme sürümü şu ana dek sadece Nexus 5 ve 2013 model Nexus 7 için yayınlandı. Google, Nexus cihazlar için resmi dağıtımı sonbaharda başlatacak. Yaklaşık olarak aynı dönemde HTC One M8, One M7 ve OnePlus One için de Android L güncellemesi dağıtılacak. HTC ve OnePlus dışında Android L güncellemesine ilişkin diğer üreticiler cephesinden henüz açıklama gelmedi.

Android L’nin resmen dağıtılmasına haftalar var ancak Android L ile çalışan gizemli bir Motorola telefon TK Tech News sitesi tarafından gün yüzüne çıkarıldı. İki farklı videoda görüntülenen cihazın Moto X+1 olup olmadığı henüz bilinmiyor. İkinci videoda Nexus 5 ile yan yana olan cihazın ekran boyutu itibariyle 5-inçlik Nexus 5’Tten daha büyük olduğu görülüyor. Moto X+1 için 5.2-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekran iddialarının ortaya çıktığı dikkate alındığında videoda görüntülenen cihazın Moto X+1 olması güçlü ihtimal.

Cihazlarında stok Android arayüzüne yakın bir deneyim sunan Motorola muhtemelen şimdiye kadar Android L geliştirici önizleme sürümünü elde etmiş ve cihazların sunmak için gerekli çalışmaları başlatmıştır. Sonbaharda tanıtılacak Moto X+1 ya da yeni bir Droid serisi cihazda Android L işletim sistemine yer verilecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.