Mobil

Android M geliştirici önizleme sürümü ve SDK indir!

Android M'in geliştirici önizleme sürümü indirmeye sunuldu.

Android M geliştirici önizleme sürümü ve SDK indir!

Google I/O 2015 konferansı gerçekleşti ve yeni mobil işletim sistemi Android M için geliştirici önizleme sürümü Android Developers web sayfasında indirmeye sunuldu. Bu sürüm Nexus 9 tablet, Nexus 5 ve Nexus 6 akıllı telefonlar, Android TV ve Nexus Player’i destekliyor.

Geliştirici önizleme sürümü henüz tam anlamıyla geliştirilmediği için yeni özellikler hala uygulanmamış ya da az gelişmiş olabilir. Bu sürümü yüklerken telefonunuzdaki sürüm silineceği için telefonunuzda bulunan önemli  şeyleri yedeklemeniz gerekiyor.

1432847135_android-m.jpg

Bu işlem çok karmaşık değil ve Google bunu nasıl yapılacağı hakkında kapsamlı bir rehber hazırladı. Ancak teknik olarak çok anlamıyorsanız yeni işletim sistemini kurmanızı tavsiye etmiyoruz. İyi haber ise Android M önizleme sürümü cihazınıza kurulduktan sonra gelecekteki güncellemelerin otomatik olarak OTA üzerinden yapılacak ve böylece her küçük güncellemeden sonra sıkıcı işlemi tekrarlamanıza gerek kalmayacak.

Android M geliştirici önizleme sürümü Android Developers web sitesinden indirilebilir. Aşağıdaki bağlantılardan bu sürümü indirebilirsiniz.

İndir: Android M Developer Preview |Yükleme talimatları ve Android Lollipop fabrika görüntüleri


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.