Mobil

Android M Önizleme 2 sürümünde neler değişti? Video

Android M Önizleme 2 sürümünde yapılan değişiklerler neler? Kısaca göz atın!


Arama devi Google geçtiğimiz gün Android M geliştirici önizleme sürümünün ilk versiyonunu yayınladı. Geliştiriciler ve meraklı Android kullanıcıları için yayımlanan Android M’nin ikinci versiyonunda bazı değişikliklere gidildi.

Yapısal olarak gelen bazı değişikliklerden en göze çarpanlar USB kablosunu cihazınıza taktığınızda bunu hangi amaçla kullanacağınızı seçmenizi sağlayan bir ekran açılıyor. Ayrıca uygulama ekranı ilk sürümde harflerle ayrılan uygulama sıralaması görüntüsünden kurtulup daha iyi bir hal almış.

Bunların yanında İster inanın ister inanmayın, Google sonunda saf yazılım içine bir dosya yöneticisi eklemiş bulunuyor. Aslında ilk önizleme zaten mevcut olan ama kullanılamayan özelliğe ayarlarlardan "USB depolama" seçeneğini seçerek erişilebiliyorsunuz.

1436712032_img20150712173958.jpg

SystemUI tuner menüsü sayesinde durum çubuğundaki hızlı ayarları değiştirebilir ve istediğiniz simgeleri seçebilirsiniz! SystemUI tuner ile ayrıca durum çubuğunda pil yüzdesi simgesini görebilmeniz mümkün.

Öte yandan yeni sürümde ekrandaki bildirimleri anında silme, rotasyon(yatay ekranda icerik görüntüleme), RAM optimizasyonu ve yeni izinler gibi değişiklikler yer alıyor.Android M'nin ikinci sürümünde yapılan değişiklikleri ayrıntılı olarak sizlere sunmayı isterdik ancak, Nexus 5 cihazımız ekran kırılması sorunuyla serviste bulunduğundan şimdilik bu ayrıntılı bilgileri görseller eşliğinde veremiyoruz.

Bunun yerine sizleri şimdilik TuttoAndroid sitesi editörünün Android M önizleme 2 sürümünde yapılan değişiklikleri anlattığı video ile başbaşa bırakıyoruz. İyi seyirler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.