Mobil

Android Market 3.1.3 çıktı

5 milyardan falza indirilen Android Market' in yeni sürümü yayınlandı.


Google' ın mobil işletim sistemi Android' in uygulama marketi 3.1.3 sürümüne güncellendi. Yeni sürüm 3.0.26' ya göre tasarımsal olarak çok fazla değişiklik sunmuyor ama önemli özelliklerle birlikte geliyor.

Gelen yenilikler arasında, Android Market' in web uygulamasında kullanılan +1 butonu, mobil uygulamayada eklenmiş durumda. Böylece kullanıcıların o uygulamaya ne kadar önem verdiğini Google' öğrenebilecek.

Bir diğer önemli özellik ise, ücretli uygulamaları indirmek için sipariş verirken özel PIN kodu kullanılacak. Özellikle ailesinin kredi kartı bilgilerine sahip çocuklar ve kredi kartı hırsızları bu özellik sayesinde alışveriş yapamayacaklar. PIN kodu eklemek için Menü -> Ayarlar -> PIN Numarası Koy veya Değiştir adımlarını takip edebilirsiniz.

Yeni gelen üçüncü önemli özellik ise, uygulama izinlerinin her birinin üzerine tıkladığınızda daha fazla detaylı bilgi öğrenebileceksiniz. Buda sizi zararlı yazılımlardan bir nebze olsun koruyabilecek. Bir uygulamayı indirmeden önce bu bölümü detaylıca inceleyin.Dosya RAR ile sıkıştırılmıştır. Eğer telefonunuz üzerinden indiriyorsanız, Rar uzantısını açabilecek bir uygulamaya ihtiyacınız var. Onuda mevcut Android Market' iniz ile indirebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.