Mobil

Android M'nin sürüm numarası onaylandı

Google, Android M'nin sürüm numarasına ait ilk ipucunu daha önceki Android sürümlerinde olduğu gibi sistem saatinde gösterdi.

Android M'nin sürüm numarası onaylandı

Google’ın haziran başında düzenlenen Google I/O (geliştiriciler) etkinliğinde resmen açıkladığı Android M’ye ilişkin taşlar yerine oturmaya başlıyor. Geçtiğimiz günlerde ikinci beta sürümü yayınlanan Android M için Google'ın kullanacağı tatlı ya da şekerleme ismi ile sürüm numarası Android hayranlarını meraklandırmaya devam ediyor.  Milkshake ya da Muffin kod adıyla piyasaya sunulması beklenen Android M’nin sürüm numarasına ait ilk bilgiler gelmeye başladı. 

Ortaya çıkan ekran görüntüleri Android M’nin sürüm numarasını onayladı. Google, Android M’de “Demo modu” özelliğine yer veriyor. Bu mod aktif edildiğinde durum çubuğu ve bildirimler gizlenir. Bildirim ekranında sade pil, Wi-Fi ve saat bilgileri görünüyor. İşte tam da bu noktada sistemin sabitlendiği saat bizlere Android M’nin sürüm numarasını onaylıyor. Alt bölümdeki ekran görüntüsünden de anlaşıldığı gibi saat 5.20’yi gösteriyor. 

Sistem saatinin Android sürüm numaralarına ilişkin önemli bir ipucu olduğunu daha önceki Android sürümlerinde 4.40 KitKat ve 5.0 Lollipop’da görmüştük.

Android M’nin (Android 5.2) iki yeni Nexus akıllı telefonla birlikte ekim ayında resmen açıklanması bekleniyor. 

1437428917_screen-shot-2015-07-20-at-6.29.55-pm.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.