Mobil

Cortana, Android ve Windows Phone kullanıcıları arasında kavga başlattı!

Windows 10 ile Windows Phone'a gelmesi beklenen ancak öncesinde Android için yayınlanan Microsoft’un sanal asistanı Cortana hakkında yeni bir tartışma başladı.

Cortana, Android ve Windows Phone kullanıcıları arasında kavga başlattı!

Windows 10 çıkmadan Cortana’nın Android’e getirilmesi tabiri caizse Windows Phone kullanıcılarını çiledan çıkardı. İnternette başlayan tartışmalar son günlerin ana konusu oldu.

Teknoloji guruları Windows Phone'da mevcut olan ancak yeni özellikleriyle Windows 10 sürümü ile gelmesi beklenen Cortana'nın Android telefonlara ve iOS’a getirilmesi sebebiyle internet üzerinde kavga başlattı. Windows Phone kullanıcıları Windows 10’un en güçlü  kozlarından birinin Cortana olduğunu dile getirerek Cortana’nın Android ve iOS üzerinde kullanıcıya sunulması Windows Phone kullanıcıları için haksızlık olduğu ve platformun geleceğinin tehlikeye gireceğini söylediler.

1437423297_img20150720230940.jpg

Ayrıca Windows Phone kullanıcıları Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın hayatının en büyük hatalarından birini yaptığını belirtiyor. Aslında Windows Phone kullanıcılarının bu kadar kızmasına gerek yok diye düşünüyorum. Çünkü Cortana, Android üzerinde Windows 10’da verdiği hizmetin aynısını entegrasyon sorunları nedeniyle zaten veremeyecek. O yüzden Cortana'nın Android ve iOS için erken yayınlanması çok büyük bir önem arzetmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.