Mobil

Android O ile ses konusunda devrim yapıldı!

Android O sürümü ile ses konusunda yeni bir devrin başladığını söyleyebiliriz. İşte Android O ile gelen LDAC teknolojisinin detayları.

Android O ile ses konusunda devrim yapıldı!

Google, dün sürpriz bir şekilde Android O geliştirici önizleme sürümü ile karşımıza çıktı. Android O ile sistemde bazı değişikliklerin yapıldığını ve yeniliklerin eklendiğini biliyorduk. Bugün ise Sony'nin Android O sürümüne teşekkür etmesi ile yeni bir özellik daha keşfedildi.

Android O sürümü ile LDAC teknolojisi artık destekleniyor. LDAC sayesinde ses konusunda yeni bir devrin başlayacağını söyleyebiliriz. Peki, nedir bu LDAC?

Android sürümlerinde eskiden SBC kodlama teknolojisi yer alıyordu. SBC ile kablosuz olarak maksimum 328 kbps aktarım yapılabiliyordu. Hi-Res çözünürlüğü CD kalitesine düşürerek kablosuz olarak yayın yapan SBC, Android O ile yerini LDAC'a bırakıyor.

LDAC ile kablosuz olarak 24 bit çözünürlüğünde 990 kbps aktarım yapılabiliyor. LDAC ile ayrıca yüksek çözünürlük CD kalitesine düşürülmeden direkt olarak kablosuz kulaklığa aktarılıyor.

Android O ile telefonlardan LDAC destekli kablosuz kulaklık veya ses sistemlerine artık tam anlamıyla kayıpsız müzik aktarımı sağlanabilecek diyebiliriz.

1490167582_ldac.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.