Mobil

Android One telefonlar için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi başladı

Android One modeli Cherry Mobile G1 Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi alan ilk telefon oldu.


Android One akıllı telefon kullanıcıları Android’in son sürümü Android 6.0 Marshmallow güncellemesini almaya başladı. Bildiğiniz gibi Android One Projesi kapsamında yerel şirketler tarafından üretilen akıllı telefonlar, henüz gelişmekte olan pazarlarda satışa sunuluyor.

Bu yüzden Filipinler'de mevcut olan bir cihaz olan Cherry Mobile G1’in Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini ilk alması hiçte sürpriz değil. Android 6.0.1’in tam olarak ne getirdiği belli değil ama büyük olasılıkla hata düzeltmelerinden oluşan küçük bir güncelleme.

1448088872_the-cherry-mobile-g1.jpg

Ancak muhtemelen Google’ın aylık güvenlik güncellemelerinden biri de değil. Çünkü, Android sürüm numarasını değiştirmeden kasım güvenlik yaması zaten piyasaya sürülmüştü (yeni Nexus 5X ve Nexus 6P dahil tüm yeni Nexus cihazları hala Android 6.0ile çalışıyor).

HTC ROM geliştiricisi @LlabTooFeR, Android 6.1 Marshmallow’un önümüzdeki yıldan itibaren Android telefonlara güncelleneceğini söylemişti. Muhtemelen Android 6.1 güncellemesi, Android 6.0.1 güncellemesine göre daha çok şey getirecektir.

1448088893_android-6.0.1-marshmallow-starts-rolling-out.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.