Mobil

iPhone 7 Plus suya dayanıklılık ve 3GB RAM’le gelebilir

Apple bir sonraki iPhone'da 3GB RAM ve suya dayanıklılık özelliklerine yer verebilir.


iPhone 6S ve iPhone 6S Plus henüz iki aylık telefonlar ancak buna rağmen Apple’ın Eylül 2016’da tanıtacağı iPhone 7/7 Plus’a ilişkin bilgiler gelmeye başladı. TrendForce tarafından yayınlanan rapora göre Apple’ın bir sonraki büyük akıllı telefonu iPhone 7 Plus çok önemli iki özelliğe sahip olacak. Bunlardan biri suya dayanıklılık, bir diğer ise 3GB RAM.

Apple yıllar sonra iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinde RAM seviyesini 2GB’a yükseltti. 2016’da Android tarafında tepe modellerinde 4GB RAM’in standart hale geleceği düşünüldüğünde Apple’ın RAM değerini bir yıl sonra bir kez daha artırması olası görünüyor. Üstelik 3GB RAM’i iPhone 7 Plus modelinde göreceğiz.

İlginizi çekebilir; 

Apple’ın büyük ekranlı iPhone’da daha güçlü bir donanıma yer vereceği iddiaları yeni değil. iPhone 7 ile birlikte Plus modeli sadece ekran boyutuyla değil, diğer donanım özellikleriyle de farklı olacak.

1448085933_waterproof-iphone-7.jpg

Su geçirmez iPhone geliyor

Suya dayanıklılık özelliği Android tarafında Sony’nin tepe modellerinde uzun zamandır yer verdiği bir özellik. Samsung’un Galaxy S5 ile benzer bir hamlesi olmuş; yine kimi üreticilerin üst seviye modellerde suya dayanıklılık özelliğine yer verdiğini hatırlıyoruz. Apple’ın benzer bir hamleyi gerçekleştirmesi durumunda iddialı bir satına alım kriteri daha iPhone’lara eklenmiş olacak.

TrendForce ayrıca 4 inçlik iPhone dair de açıklamalarda bulunarak telefonun Haziran 2016’da tanıtılacağını belirtti. Yayınlanan raporda ayrıca Apple’ın 2016 yılı iPhone satış tahminlerine yer veriliyor. TrendForce’a göre Apple 2016’da 260 milyon iPhone satışı gerçekleştirecek. Bu rakam Apple’ın 2015 yılına göre satışları %12.5 artıracağı anlamına geliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.