Mobil

Android Oreo kullanım oranı kara kara düşündürüyor!

Android Oreo'nun son açıklanan kullanım oranı kara kara düşündürüyor!


Google, Android'i her ne kadar geliştirse de bu gelişim maalesef ki Android telefon üreticileri yüzünden son kullanıcıya ulaşmakta zorluk çekiyor. Bunun kanıtı olarak yaklaşık 5 aylık bir işletim sistemi olan Android Oreo'nun kullanım oranını gösterebiliriz.

Bugün Google tarafından açıklanan verilere göre; Android 2.3.X Gingerbread %0.4, Android 4.0.X ICS %0.5, Android 4.X Jelly Bean %5.6, Android 4.4 KitKat %12.8, Android 5.X Lollipop %25.1, Android 6.0 Marshmallow %28.6 ve Android 7.X Nougat %26.3'lük kullanım oranına sahip.

Android 8.0 ve Android 8.1'in toplam kullanım oranı ise maalesef ki %0.7'de çakılı kalmış durumda. %1 bile olmayan Oreo kullanım oranında suç Google'dan daha çok Android telefon üreticilerinde.

Google, kendi imzasını taşıyan tüm telefonlarına Oreo güncellemesini erken ulaştırdı. Ancak ülkemizde 5.000 TL ve üzerinde satılan "amiral gemisi" modeller halen daha Oreo güncellemesi ile tanışamadı.

Yorumlar
ali
Apple gibi güncelleme verip cihazları çöpe çevirmesinden iyidir
Cevapla
Tamer
Benim 2900 liralık telefonumda oreo var saçma sapan konuşmayın 1 milyar aktif android ile çalışan cihaz var tvler saatler bir ton vihaz nasıl hepsine versinler saçmalıyorsunuz gerçekten
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.