Mobil

Android Pay ödeme sistemi LG Nexus 5 (2015) ile hizmete girecek

Android Pay, ilk olarak parmak izi sensörüne sahip yeni nesil LG Nexus 5'te olacak.

Android Pay ödeme sistemi LG Nexus 5 (2015) ile hizmete girecek

Güney Kore’den gelen haberler LG tarafından geliştirilen 2015 model Nexus 5’te parmak izi okuma sensörünün yer alacağını onayladı. Korea Herald tarafından yayınlanan rapora göre LG-Google işbirliğinde geliştirilen 5.2 inçlik yeni Nexus 5, Google'ın Android M işletim sistemiyle birlikte duyurduğu Google Pay mobil ödeme sisteminin yer alacağı ilk telefon olacak. Bu bilgiden yola çıkarak bir diğer telefonun da Huawei tarafından geliştirilen 6 inçlik Nexus olduğunu söyleyebiliriz. 

Google’ın Apple Pay’e rakip olarak geliştirdiği Google Pay ödeme sisteminde kullanıcılar parmak izi sensörü sayesinde mobil platformda satın alımlar gerçekleştirebilecek. Birçok mağazada ödeme kolaylığı sağlayacak Google Pay’le birlikte Play Store’da uygulama satın alım işlemi daha kolay bir hale gelecek. Google zaten Android M işletim sistemiyle birlikte platforma parmak izi okuma sensör desteğini temelden desteklemeye başlamıştı. 

Google Pay muhtemelen ekim yayında devreye girecek. Ancak öncesinde bir başka mobil ödeme teknolojisi devreye girecek. Samsung ilk olarak şubat ayında açıkladığı Samsung Pay ödeme sistemini 13 Ağustos’ta Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+’la birlikte hizmete sunacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.