Mobil

Android Pie Go Edition duyuruldu!

Google, Android Pie sürümünün Go Edition versiyonunu tanıttı.

Android Pie Go Edition duyuruldu!

Android kullanıcıları için yayınlanan Android 9.0 Pie, kullanıcılara sunduğu özellikler ile herkesi memnun etmeyi başardı. Sürümü resmi olarak yayınlayan Google, bugün de yine Android Pie sürümünün Go Edition versiyonunu tanıttı.

Yeni Android Go sürümü ile birlikte artık düşük seviyeli telefonlar da özelliklerden yararlanabilecek.

Android Pie Go Edition, kullanıcılara veri tüketimini takip etmek ve görüntülemek için bir gösterge paneli sunuyor. Ayrıca Google, Android Pie Go Edition ile birlikte zayıf donanımlı telefonlar için özel olarak geliştirilen Google Haritalar Go, YouTube Go, Gmail Go’yu da güncellediğini duyurdu.

Yüksek kalitede videoları oynatmayan YouTube artık daha az veri tüketiyor. Ayrıca kullanıcılar videoları daha sonra izlemek üzere kaydedebilecekler. Ayrıca Haritalar Go da artık bağlantının zayıf olduğu noktalarda dahi adım adım konum takibini destekliyor.

Getirilecek güncelleme sayesinde her ne kadar Pie kadar olmasa da kullanıcılar, mevcut özelliklerin bir adım ötesinde deneyim yaşayabilecekler. Tüm özellikler bununla da sınırlı değil. Yeni güncelleme Go Edition kullanıcılarının herhangi bir web sayfasını sesli okutmasına da imkan sağlayacak.

Go Edition sürümlerinin temel amacı 1GB RAM ve 8GB depolama kapasitesi ile altında donanım barındıran telefonlara akıcı bir tecrübe sunmak. Bunun için daha az yer kaplayan ve daha az bellek kullanan bir yapıya sahip. Ayrıca uygulamalar da yine aynı şekilde çalışıyor. Tasarım anlamında orijinal sürümden pek farkı yok.

Android 9 Pie Go Edition sonbahar aylarında kullanıcıların beğenisine sunulacak. 

Yorumlar
Mehmet yıldız
Sony xz telefon kullanıyorum yeni güncellemeden biz neden faydalanmıyoruz böyle ayrımcılık yapılırmı biz de faydalanmak istiyoruz saygılar.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.