Mobil

Android satış rakamlarıyla iOS'u ezdi geçti!

Apple'ın mobil işletim sistemi Google'ın mobil işletim sistemi Android karşısında satış rakamlarıyla ezildi!

Android satış rakamlarıyla iOS'u ezdi geçti!

Son zamanlarda teknolojinin en büyük kollarından birisi olan mobil cihaz sektörünün etkisi günden güne büyümeye devam ediyor. Mobil cihazların aslında bu kadar popüler olmasında en büyük etkenlerden birisi de şüphesiz içerisinde kullanılan mobil işletim sistemleridir!

Söz konusu mobil işletim sistemleri olunca akla ilk gelen işletim sistemleri, son zamanların dünyada en çok kullanılan işletim sistemi olan Android ve iOS'tur. Google'ın son bir kaç yıldır Android ile yaptığı çıkış Apple'ın gözbebeği iOS'u ezdi geçti diyebiliriz.

1338285990_20120528025211.jpg

IDC'nin yaptığı, 2012'nin ilk çeyreği için dünya çapında akıllı cep işletim sistemleri pazar payı araştırmasının lideri açık ara ile Android oldu ve ezeli rakibi iOS'u ezdi geçti. Geçtiğimiz yıl Google'ın mobil işletim sistemi Android 36.1 olan  pazar payını bu sene yüzde 59'a yükselterek iOS'a büyük fark attı. iOS'un değişen pazar payına baktığımızda, geçen sene yüzde 18.3 olan pazar payını bu sene yüzde 23'e yükseltti. Apple'ın gelecek yıllarda da Android'in eşsiz başarısını yakalaması imkansız gibi gözüküyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.