Mobil

LG'den 5 inçlik Full HD ekran!

LG, akıllı telefonlarda kullanılmak üzere 440 ppi değerine sahip 5 inçlik ekran üzerinde çalışma yapıyor.

LG'den 5 inçlik Full HD ekran!

Yeni gelen haberlere göre LG firması, akıllı telefonlarda kullanılmak üzere 440 ppi değerine sahip 5 inçlik ekran üzerinde çalışmalar yapıyor.

1338274442_lg5incretina.jpg

iPhone 4'e piyasaya sürülene kadar neredeyse kimse ppi değerinin ne olduğu hakkında bişey bilmiyordu. Kullanıcı en fazla bunun ekranı netmiş diye şaşkınlığını dile getirirdi. Apple'ın iPhone 4 modelinden sonra her şey değişti. Kullanıcılar bu telefonda gördükleri netlikten sonra diğer telefonların ppi değerini sorgulamaya başladı. Durum böyle olunca yeni telefonların bir çoğu 300 ppi değerine buldu.

Teknoloji devi LG ise ppi işini farklı bir boyut getiriyor ve, 5 inçlik ekrana çılgın bir çözünürlük sığdırma girişimine kalkışıyor. LG 1920 x 1080, yani full HD bir ekran üzerine çalışıyor. Sağlıklı bir insan gözünün maksimum 300 ppi değerini algılayabildiği göz önüne alınırsa, buda daha yüksek çözünürlük, daha fazla işlemci kullanımı anlamına geliyor.

AH-IPS teknolojisini kullanan ekran 16:9 oranına sahip. Ekranın piyasaya çıkışı için 2. yarıyı beklememiz gerekiyor. Bu ekranı kullanan telefonların piyasaya ne zaman çıkacağı hakkında ise henüz bir bilgi verilmedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.