Mobil

Android Stagefright virüsü bu kez MP3 ve MP4 dosyaları ile tehdit ediyor!

Zimperium zLabs uzmanları Android üzerinde iki yeni Stagefright güvenlik açığı tespit etti.


Geçtiğimiz Temmuz ayında, bir güvenlik şirketi olan Zimperium zLabs araştırmacısı Android telefonlarda ortaya çıkan Stagefright virüsünün bir milyar Android kullanıcısını tehdit ettiğini açıklamıştı. Dün aynı güvenlik araştırmacasından yeni bir uyarı geldi.

Zimperium zLabs araştırmacı Joshua Drake, Perşembe günü yaptığı açıklamada, iki yeni Stagefright güvenlik açığının kötü niyetli hackerlar tarafından multimedya dosyasını içeren mp3 veya mp4'lerin içine yerleştirildiğini bildirdi. Araştırmacı Stagefright'in Google tarafından yayınlanan çeşitli güvenlik güncelleştirmelerine rağmen hala mağlup olmadığını söyledi. Bunlardan yeni keşfedilen ve özellikle en tehlikeli olan saldırı mp3 veya mp4 dosyalarına gizlenmiş durumda. Kullanıcı bu dosyaları çalıştırdığında virüs cihaza bulaşıyor ve hackerların telefonunuza mudahale etmesine izin veriyor.

1443774302_img20151002112019.jpg

Google'ın yeni Stagefright güvenlik açıklarına karşı Ekim'de yeni güvenlik yaması yayınlaması bekleniyor. Diğer üreticilerin cihazlarını korumak için Google'dan aldığı talimata göre nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.