Mobil

Android sürümleri ne kadar kullanılıyor?

Android'in en çok kullanılan sürümü hangisi?


Android işletim sistemi mobil dünyanın en popüler işletim sistemi ve son sürümü olan 4.4 ile gelişmeye her geçen gün devam ediyor. Her ay Android'in kullanım rakamları Google tarafından yayınlanıyor. Ayrıca Google Play Store üzerinden sürekli kullanıcıların şikayetleri ve memnuniyetleri alınarak dikkate alınıyor. Kayda değer değişiklik ve yenilikleriyle gelmeye devam ediyor.

Mart ayı için yayınlanan rakamlara göre Android KitKat önceki aya oranla %0.7 hit kazanarak %2.5'a ulaştı. Nexus ve Moto cihazların oranların artışında daha çok etkisi olduğu belirtiliyor. Samsung Galaxy S5'in Nisan ayında yayınlanacağını düşünürsek, oranların önümüzdeki ay artacağını söyleyebiliriz.

 1393970214_android-distribution-march.png

Android Jelly Bean (4.1, 4.2 ve 4.3) pastanın en büyük dilimini alıyorlar. %60.7'lik kısım Android Jelly Bean sürümüne ait. Ice Cream ve Gingerbread ise artık %1'lik kısımda kaldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.