Android tabletlerin kralı Samsung Galaxy Tab S8 geliyor!

Apple'ın M1 iPad serisi ile tablet dünyasında yeni bir çağ başlatmasının ardından Android tabletlerin kralı Samsung Galaxy Tab S8 geliyor!

Android tabletlerin kralı Samsung Galaxy Tab S8 geliyor!

Yıllardır dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar kadar gündemde olmayan tabletler son zamanda teknoloji markalarının gözünde daha da önemli olmaya başladı. Geçtiğimiz aya kadar Galaxy Tab S7 modeli ile Samsung, iPad Pro 2020 modeli ile ise Apple tablet pazarının iki lideri olarak baş başa rekabet ediyorlardı. Bu durum Apple'ın M1 platformuna sahip iPad serisini piyasaya sürmesi ile değişti ve liderlik yeniden Apple'a geçti.

Zaten yeni bir Tab S modeli ile karşımıza çıkmasını beklediğimiz Samsung'un yeni amiral gemisi tableti Galaxy Tab S8'in özellikleri FrontTron kullanıcı adına sahip teknoloji araştırmacısı tarafından az çok netleşmeye başladı. Apple'ın liderliğine bir cevap vermesi beklenilen Samsung karşımıza üst düzey özelliklere sahip bir Android tablet ile çıkabilir.

Her şeyden önce belirtmeliyiz ki 3 farklı Tab S8 modeli ile karşımıza çıkacak olan Samsung, bu modellere "Ultra, Plus ve Tab S8" isimlerini verebilir.

Karşınızda Samsung Galaxy Tab S8:

11 inç TFT ekran ile gelmesi beklenen Tab S8, 120Hz tazeleme hızına sahip olacak. 6.3mm kalınlığa ve 502 gram ağırlığa sahip olması beklenen cihaz, enerji ihtiyaçlarını bu kasanın içerisindeki 45W hızlı şarj destekli 8.000mAh bataryadan karşılayacak.

Android tabletlerin kralı Samsung Galaxy Tab S8 geliyor! - Resim : 1

Snapdragon 888, 8GB RAM ve 256GB depolamaya sahip olacak olan cihaz bir SD kart girişine sahip olmayacak. Tab S8'in öz çekim kameraları için 8MP ana kamera ve 5MP ultra geniş açı kamerası; arka kameraları için ise 13MP+5MP çözünürlükte 2 adet kamera görev alacak.

Kutudan S-Pen ile çıkması beklenen cihazın 4 tarafında da AKG imzalı hoparlörler bulunacak. Söylentiler arasında Tab S8 ailesinin kutudan Android 12 ile çıkabileceği söylentileri var, bu konuda şimdilik net bir bilgi yok.

Samsung Galaxy Tab S8'in 744 dolar başlangıç fiyatına sahip olacağı söyleniyor, cihazın resmi lansman tarihi ise henüz bilinmiyor.