Mobil

Android Wear isim değiştirdi!

Android Wear'ın ismi bugün Wear OS olarak değişti. Peki, Google bu hamlesi ile önümüzdeki dönemde neyi amaçlıyor?

Android Wear'ın ismi Wear OS oldu

Google'ın akıllı saatlerde kullanmış olduğu Android Wear'ın, Wear OS olarak isim değiştireceği geçtiğimiz gün bildirim merkezinde ortaya çıkan görüntü ile sızmıştı. Google, bugün isim değişikliği yaptığını resmen duyurdu ve Wear OS ile karşımıza çıktı.

Peki, Wear OS ile Google neyi amaçlıyor? Google'ın açıklamalarına göre; her yeni üç Android Wear cihaz sahibi, iPhone kullanıyor. Google'ın bu yüzden Android ismini iOS'e taşımamak adına isim değişikliğine gittiği düşünülüyor.

Wear OS sayesinde akıllı saatler başta olmak üzere tüm giyilebilir cihazlarda bu işletim sistemi kullanılacak. İsim değişikliğinden sonra Android'den artık bağımsız olmaya başlayan Wear OS, çok yakında yaklaşık 50 farklı akıllı saatte görünmeye başlayacak.

Android Wear isim değiştirdi! - Resim : 1

Henüz yeni özellikler ile gelmeyen Wear OS, ilk etapta yayınlayacağı güncellemeler ile sistemdeki Android isimlerinden kurtulacak ve performans iyileştirmelerini barındıracak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.