Mobil

Snapchat kadına şiddeti teşvik etti!

Snapchat, yayınladığı reklam ile Rihanna üzerinden kadına şiddete teşvik etmek ile suçlandı. Rihanna konuyla ilgili açtı ağzını yumdu gözünü.

Rihanna'dan kadına şiddete teşvik eden Snapchat'e tokat gibi cevap!

Son dönemde özellikle ünlü kullanıcı sayısını kaybetmesi ile gözden düşen, üzerine bu yetmezmiş gibi tasarımsal değişiklik yaparak mevcuttaki kullanıcılarını da kaybeden Snacphat, bugün kadına şiddete teşvik etmek ile gündeme geldi.

Bildiğiniz gibi Snapchat'te reklamlar yer alıyor. Bu reklamlar genelde interaktif oluyor. Snapchat'in platformunda yer verdiği "Would You Rather?" reklamında "Rihanna'yı mı tokatlamak yoksa Chris Brown yumruk atmayı tercih edersin" seçenekleri yer alıyordu.

2009 yılında Rihanna'nın Chris Brown'dan yumruk yemesi olayının bu çirkin anket ile yeniden gündeme gelmesi ve kadına tokat atmak gibi insanlık dışı bir olayın seçeneklerde yer alması, Barbadoslu şarkıcıyı çileden çıkardı.

Rihanna; "Bu yaptığınıza cahillik demek isterdim, ama o kadar aptal olmadığınızı biliyorum! Aile içi şiddet mağdurlarını utandırmak ve bu çirkin olay dalga geçmek için para harcadınız. Tepkim, yaşadıklarım ile alakalı değil. Çünkü bundan utanmıyorum. Ancak siz, beni, aile içi şiddet mağduru tüm kadınları, çocukları ve erkekleri ortaya atarak, bizi aşağıladınız. Kendinizden utanın!” açıklamasını yaptı.

Snapchat kadına şiddeti teşvik etti! - Resim : 1

Snapchat, Rihanna'dan bu olayın ardından özür dilediği ancak ünlü şarkıcının özrü kabul etmediği söyleniyor. Üst üste hatalar yapan Snapchat'in, kadına şiddeti teşvik etme gibi bir olay ile gündeme gelmesi hiç hoş olmadı.

Şahsi tahminlerime göre; Snapchat 2018 yılının sonunda veya 2019'un ilk çeyreğinde iflasını açıklayıp piyasadan çekilecek. Zamanında Facebook'a satılmamak için direnen Snapchat, hayatının en büyük hatasını yapmış olacak.

Yorumlar
Timothy
Yumruk mu daha acıtır tokat mı? Adama yumruğa pek ses yok kadına tokata ver yansın, adamların canı yok zaten tabi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.