Mobil

Android'deki tehlike 3 kat arttı!

Kaspersky Labs tarafından yayınlanan son rakamlar Android kullanıcılarını çok üzecek.


Teknoloji alanında en çok kullanılan cihazlar akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar kullanıcıları için etrafta oldukça fazla sayıda olan zararlı yazılımlar önemli bir tehlike oluşturuyor.  Şimdi Kaspersky Labs tarafından yayınlanan son rakamlar Android kullanıcılarını çok üzecek.

Özellikle Android'i hedef alan zararlı yazılımların sayısının büyük oranda arttığı görülüyor. Araştırmaya göre, yılın ikinci çeyreğinde Android'e özgü zararlı yazılımların sayısının üç kat arttığı görülüyor.

1345255722_1341563831jubilantandroid0-580x408.jpg

Kaspersky tarafından yapılan açıklamaya göre, 3 aylık dönemde Android cihazları hedef alan 14900 yeni zararlı programın veritabanına eklendi. Rakamların çokluğuna bakıldığı zaman, zararlı yazılım üreticilerinin yeni hedefinin mobil cihazlar olduğu ortaya çıkıyor. Android'in popülerliğinin artmasıda virüs yazıcılarının iştahını kabartmaya yetiyor. Kaspersky, veritabanına yeni eklenen zararlı yazılımların %49'unun multifonksiyonel truva atı virüsleri olduğunu söyledi.

Bu zararlı yazılımlar adres defterinden isim, telefon numarası ve e-posta adresi çalma gibi yeteneklere sahip. Ayrıca bu virüsün yazılımcısı tarafından yönetilen ekstra modülleri indirmek gibi yeteneği de bulunuyor. Söz konusu zararlı yazılımların %25'inin ise SMS truva atları olduğu bildirildi.

Yorumlar
Misafir
kaspersky satın alıp yükledim. ancak şu ana kadar hiç bir şekilde virüs bulamadı ,hack programları hariç, paraya yazık oldu....
Cevapla
Misafir
Herseyin illki pisligini cikarir lar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.